Перевезення тварин: поради та стандарти перевезення тварин у 2024 році

Як правильно організувати перевезення тварин. Найкращі поради від мувінгової компанії "УРА! Переїзд". Всі хитрощі по перевезенню тварин. Транспортні послуги для перевезенню собак, ссавців.
Створено: 18 Березня 2023
Оновлено: 25 Квітня 2024
Дізнатись ціни
Замовити переїзд

Перевезення тварин – особливості, стандарти та поради

Переїзд – значна подія не лише в нашому житті, а й у житті наших улюблених тварин. Часто зміна місця проживання, довга та стомлююча дорога у некомфортних умовах, незнайома місцевість стають неабияким стресом для них. Саме тому про зручність і безпечність перевезення домашніх улюбленців слід подбати заздалегідь. Незамінним помічником у цьому питанні завжди стане компанія «УРА! Переїзд».

Ми завжди дбаємо про те, щоб тварини під час переїзду почувалися максимально комфортно. Для цього використовується спеціальне транспортне обладнання. Наприклад, для перевезення великих ссавців (собак, кіз, свиней) використовуються металеві клітки двох розмірів. Одна з них має висоту 85 см, ширину 78 см та довжину 120 см. Друга трохи менша, її висота становить 61 см, ширина 54 см, а довжина 76 см:

клітка для перевезення тварин  транспортне обладнання

Для перевезення тварин меншого розміру (коти, цуценята, хом’яки, миші тощо) використовуються пластмасові бокси:

пластмасовий бокс

Для транспортування великих свійських тварин, таких як коні або корови, ми використовуємо або спеціальний обладнаний причіп з цікавою назвою «батман», або ж вантажівку, яка має відкидні двері для того, щоб тварина легко змогла увійти до кузова автомобіля.

транспортування тварин  перевезення тварин

В таких умовах Ваша тваринка не лише буде захищена від стресу, а й, можливо, навіть отримає задоволення та новий досвід!

Коли потрібна наша допомога?

Сьогодні, кожен другий з нас має домашнього вихованця, який є членом сім’ї. І не дивно, що багато власників стикаються із труднощами транспортування тварин, коли постає в цьому необхідність. Компанія УРА! Переїзд це добре розуміє і пропонує скористатися нашими послугами, адже така співпраця має чимало переваг. 

Перш за все - це створення комфортних умов з дотриманням правил транспортування тварин, вибір оптимального маршруту переїзду, забезпечення адекватної вентиляції в транспортному засобі і т д. Не менш важливим етапом є підготовка тварин до транспортування, детальну інструкцію та поради замовник отримує від наших фахівців.

Перевезення собак, котів, цуценят та інших тварин - популярна послуга, якою користуються власники домашніх улюбленців в різних випадках:

 • переїзд в межах міста
 • поїздка на залізничний вокзал чи аеропорт
 • поїздка до ветеринарної клініки
 • виїзд за місто

У будь-якому випадку, компанія УРА! Переїзд допоможе Вам з транспортуванням тварин,  так як може забезпечити належні умови перевезення та має досвідчених працівників, які відповідальні і чуйні до Ваших домашніх вихованців. Окрім цього, багаторічний досвід роботи дає змогу передбачити безліч моментів, уникнути можливих проблем та зробити перевезення тварин  комфортним процесом, без зайвих переживань та турбот для тварин та їх власників. Ми чуємо бажання клієнтів і реалізовуємо їх, саме тому наша співпраця - завжди продуктивна!

Отримати безкоштовну консультацію по перевезення тварин у Львові
Спеціаліст Ура! Переїзд відповість на всі ваші питання і допоможе вам знайти оптимальне рішення, щодо правильної організації перевезення тварин

Стандарти по перевезенню тварин

Держава також дбає про безпеку та комфорт тварин під час їх перевезення, а тому законодавством передбачені «Правила транспортування тварин», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011р. №1402. Відповідно до них:

 1. Перевезення тварин може здійснюватися як з супроводжуючою особою, так і без неї. У такій особі немає необхідності, якщо:
  • тварини перебувають у закритих контейнерах, які належним чином провітрюються, містять корм і воду в дозаторах в обсязі, достатньому для перевезення тривалістю вдвічі більше, ніж заплановано;
  • перевізник виконує функції супроводжуючої особи;
  • відправником призначено особу, що здійснює догляд за тваринами у пунктах зупинки (ст. 4,5).
 2. Мінімальна площа поверхні спеціальних транспортних засобів для різних видів тварин також встановлена законодавством і регламентується Додатком 1 до даних правил (ст. 7). Подивитися повну таблицю можна за посиланням.
 3. У транспортних засобах має забезпечуватися належне провітрювання з урахуванням, зокрема, погодних умов на момент здійснення перевезення, видів тварин та їх кількості (ст. 8).
 4. Підлога транспортних засобів має бути щільною і не допускати ковзання, а також вкрита підстилкою (соломою, тирсою, торфом тощо) в обсязі, достатньому для поглинання екскрементів, або оснащуватися засобами їх відведення (ст. 9).
 5. Ссавців і птахів необхідно годувати кожні 24 години і напувати кожні 12 годин. Корм і вода повинні бути високої якості (ст. 28).
 6. Відправник надає перевізникові або супроводжуючій особі прив’язь. Вона повинна бути міцною, давати змогу тваринам лежати, їсти і пити, а також мінімізувати ризик задушення або травмування (ст. 18).
 7. У певних ситуаціях, передбачених статтею 19, тварин слід перевозити окремо.
 8. Існують категорії тварин, які є непридатними для транспортування. Вони наведені у статтях 21 та 22.
 9. Засоби перевезення повинні містити маркування, що означає наявність живих тварин, і знак, що вказує на їх вертикальне розміщення, а також виключати можливість втечі тварин (ст. 25).
 10. У статтях 35-38 містяться вимоги до транспортних засобів, за допомогою яких здійснюється перевезення тварин.

Компанія «УРА! Переїзд» дбає про належне виконання наведених вище норм. Повний перелік даних правил доступний за посиланням.

Проте законодавством не можуть бути врегульовані та передбачені всі ситуації та складнощі, які виникають під час транспортування тварин. Тому наводимо певні поради, виходячи з наявного власного досвіду.

Поради для перевезення собак та ссавців, висотою до 90 см

перевезення собак

 1. Собака завжди має перевозитися у транспорті з великою кількістю вікон, оскільки він повинен бачити оточуюче середовище.
 2. Під час перевезення необхідно обов’язково відкривати вікна таким чином, щоб потік повітря був спрямований на собаку і кузов автомобіля добре провітрювався. Собака завжди розташовуватиме свою голову паралельно потоку повітря - це буде його заспокоювати і відволікати від поїздки.
 3. Для перевезення тварин необхідно використовувати спеціальні клітки, адже вони сконструйовані так, що дозволяють забирати екскременти тварини, не відкриваючи самої клітки. Варто зауважити, що якісні клітки для перевозу тварин завжди мають піддон із нержавіючої сталі, який можна легко зняти і промити.
 4. Обов’язково на час транспортування слід забезпечити наявність у клітці шматка тканини. Це робиться для того, аби собака міг спрямувати всі свої негативні емоції саме на неї, а не на оточуючих. Також тканина зможе поглинути випорожнення тварини, тому необхідно мати з собою ще одну про запас.
 5. Важливо брати з собою невелику металеву тарілку, з якої собака питиме під час зупинок. Воду бажано використовувати з попереднього місця проживання собаки, так як інша вода може викликати в нього розлади шлунку.
 6. Якщо переїзд триватиме не довше 12 годин, собаку до та під час перевезення годувати не рекомендується. Так він краще перенесе сам процес транспортування. Також це знизить імовірність появи у нього нудоти. Іншою причиною нудоти у собак є дезорієнтованість, тобто стан, за якого тварина відчуває що рухається, але не бачить дороги або зміни оточуючого середовища
 7. Завжди слід обирати дорогу із якісним покриттям, так як вибоїни і маневри автомобіля негативно впливатимуть на собаку. Він постійно знаходитиметься на піддоні із нержавіючої сталі, на якому за такої дороги буде важко тримати рівновагу.
 8. В перші 30 хв. перевезення собака буде гавкати і всіляко привертатиме увагу оточуючих. У цьому випадку реагувати на такі його дії не слід. Виявляйте спокій, і вже через 30 хв. в салоні автомобіля буде тиша.
 9. Кожні дві години варто робити зупинки, давати собаці пити і відкривати всі двері, щоб собака бачив зміну оточуючого середовища. Так він буде розуміти, що знаходиться в безпеці.
 10. У випадках, коли власник собаки не може завести його в клітку, або він не реагує на команди, рекомендується викликати кінолога, який у спеціальній формі спіймає собаку та поставить його у клітку.

Поради для перевезення котів, хом’яків, мишей, цуценят

 1. Для перевезення малих ссавців рекомендується використовувати пластмасові бокси. Вони дозволяють зекономити місце в машині, а також є більш мобільними, ніж великі клітки.
 2. Для котів та малих ссавців бачити дорогу не є такою необхідністю як для собак, тому їх можна перевозити у закритому кузові і без світла. Ці тварини спокійно перенесуть перевезення, адже більшість із них добре почувають себе у темряві.
 3. Якщо переїзд триватиме не більше 12-ти годин, перед його початком і під час його проведення не рекомендовано годувати або поїти тварин. Вони з легкістю перенесуть відсутність води або їжі протягом цього часу. Виключення становлять цуценята - їх варто напоїти та злегка нагодувати.
 4. Кішки та собаки, навіть якщо вони дружньо живуть один з одним, мають перевозитися окремо. В тісній клітці вони почнуть боротися за територію.
 5. При перевезенні котів обов’язково слід натягнути на пластмасовий бокс сітку, оскільки ці тварини можуть самостійно із внутрішньої сторони відчинити замок. Такі випадки, на жаль, трапляються досить часто.
 6. Кішки, хом’яки та миші завжди мають у своїй клітці місце для випорожнення, тому слід взяти його і до пластмасового боксу. Навряд чи вони ним скористаються, але перестрахуватися не завадить.

Поради для перевезення коней та корів

перевезення ссавців

 1. Для перевезення великих ссавців, до яких відносять коней, корів та кіз, використовують спеціальний причіп під назвою “батман” або обладнану вантажівку, двері якої відкидаються як трап, і тварина може самостійно зайти до середини.
 2. У кузові має бути обладнане місце для того, щоб причепити корову та уникнути зайвих її рухів.
 3. Важливо пам’ятати, що великі ссавці мають їхати стоячи, оскільки можуть легко знаходитися в такому положенні протягом довгого періоду часу. Для цього навколо кожної тварини слід встановити бар’єри, які запобігатимуть її намаганням сісти. Такі заходи проводяться аби уникнути пошкодження кінцівок під час того, як тварина намагається сісти.
 4. В середині причепа не має бути жодних сторонніх предметів, навіть сіна, оскільки воно може намокнути і зробити підлогу слизькою. Також тварина може почати їх їсти, що призведе до зміни її положення в кузові.
 5. Перед перевезенням та під час його здійснення не слід годувати тварин. Рекомендується лише давати їм необхідну кількість води з місця їх попереднього перебування.
 6. Кожні 2 години необхідно робити зупинки та давати тваринам відпочинок. За необхідності слід здійснювати вологе прибирання кузова. Важливо, аби при відновленні руху підлога була сухою.
 7. Слід мати з собою як мінімум 30 літрів води для пиття на одну тварину, а також тару та довгу щітку для миття підлоги в кузові.

Ми здатні забезпечити такий переїзд, за якого і тварини, і господарі будуть задоволені! Замволяйте послуги від компанії "УРА! Переїзд" – зручне вантажне таксі та досвідчені вантажники забезпечать безпечний та швидкий переїзд вашого майна!

Іван Горгут - Найдосвідченіший вантажник
Іван Горгут
Найдосвідченіший вантажник
Я маю більше 12 років досвіду в організації перевезень та переїздів, як у місті Львів, так і по всій Україні. На моєму рахунку більше 1230 успішних переїздів. Обожнюю свою роботу і писати статті в блозі “УРА! Переїзд”
Цікавить інше запитання?
Знайдіть відповіть серед інших питань, або спитайте особисто.
Послуги перевезення вантажу у Львові від УРА! Переїзд

Цей сайт використовує файли cookies. Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності