Правила перевезення швидкопсувних вантажів: особливості та вимоги

Особливості та правила перевезення швидкопсувних вантажів. Вимоги до автомобільних транспортних засобів та основні документи для перевезення товарів, що швидко псуються.
Створено: 18 Березня 2023
Оновлено: 29 Серпня 2023
Дізнатись ціни
Замовити переїзд

Правила перевезення швидкопсувних вантажів: особливості та вимоги

вимоги для перевезення

Транспортування різних швидкопсувних товарів – це досить складний процес, що вимагає оптимальної відповідальності. Неправильний вибір компанії-перевізника може призвести до виникнення певних проблем. Мова, як правило, йде про псування продукції, що автоматично може призвести до фінансових втрат. Щоб уникнути подібних неприємностей, варто провести грамотно організувати перевезення вантажів у Львові та оформити перевезення швидкопсувних вантажів.

Швидкопсувні вантажі: особливості перевезення

Категорія швидкопсувних продуктів – це товар, який вимагає дотримання спеціальних умов зберігання і перевезення. Їх потрібно здійснювати строго в попередньо позначені терміни. Серед найпопулярніших продуктів, які відносяться до цієї категорії, можна відзначити наступні види:

 • фрукти, овочі та ягоди;
 • м’ясні продукти;
 • молочні продукти;
 • живі рослини;
 • заморожений товар;
 • лікарські засоби.

Всі без винятку категорії продукції і товарів вимагають ретельного дотримання певних правил перевезення. Тільки так можна уникнути серйозних проблем із замовниками і втрати матеріальних засобів.

Основні правила перевезення швидкопсувних вантажів 

Компанія, яка здійснює вантажні перевезення у Львові швидкопсувних вантажів, вимагає дотримання умов, які повинні ретельно дотримуватися, незалежно від виду використовуваного транспорту. Основні з них:

У приміщеннях складів і у вантажних авто обов’язково повинен підтримуватися певний температурний режим.

Овочі і фрукти – це швидкопсувний вантаж, який перевозиться в літній час, повинен бути поміщений у вантажівку, де дотримується температура приблизно 0 градусів за Цельсієм. При цьому загальний час перевезення не повинен бути більше 6 годин, якщо ж це зелень, то цей час становитиме 3 години.

Транспортні засоби, повинні відповідати основним санітарним вимогам.

Транспортна компанія, яка займається наданням послуг і перевозить швидкопсувні вантажі, зобов’язана мати в розпорядженні транспорт з функцією охолодження для літніх перевезень і з можливістю підігріву для транспортування в холодну пору року.

Особлива увага приділяється укладанню продукції у вантажівці. Всі продукти мають бути укладені так, щоб було щільне прилягання, без ймовірності тертя товарів один об одного. Категорично заборонено в одну поїздку перевозити різні категорії вантажів.

Отримати безкоштовну консультацію по перевезенню швидкопсувних вантажів у Львові
Спеціаліст Ура! Переїзд відповість на всі ваші питання і допоможе вам знайти оптимальне рішення, щодо перевезення швидкопсувних вантажів автомобільними транспортними засобами (вантажними бусами).

Вимоги для вантажовідправника

Не менша кількість важливих вимог пред’являється до компаній і організацій, які відправляють вантаж. В іншому випадку, на рахунок фірми будуть накладені штрафні санкції. Найважливіші вимоги:

 • для транспортування тваринної сировини і м’яса компанія зобов’язана надати спеціальний поліс про проходження ветеринарного і санітарного нагляду;
 • якщо продукція відправляється з території, де відзначені карантинні умови, відправник зобов’язаний оформити дозвіл і спеціальні документи на швидкопсувні продукти і товари;
 • відправник повинен передати транспортній компанії накладну, в якій вказується реальна допустима температура для товару перед його завантаженням і максимально можливий час;
 • заморожена продукція, як швидкопсувні вантажі, повинна бути запакована дуже щільно;
 • при здійсненні перевезення свіжих або охолоджених продуктів, потрібно стежити за тим, щоб все було ретельно упаковано, а між тарою проходило повітря (між вантажем і стелею має бути відстань не менше 30 см).

Фактори зовнішніх умов

Різноманітні фактори зовнішнього середовища не менш впливають на перевезення вантажу. Це особливі обставини, які можуть змінюватися і які досить важко передбачити. Мова йде не тільки про зовнішні умови, але також про дефекти тари або самої вантажівки. Безпосередній впливає і температура, а також такі важливі фактори, як газ, пил, світло та мікроби.

Всі зовнішні фактори потрібно обов’язково враховувати, тільки так можна буде гарантовано виконати всі зобов’язання перед партнерами і запобігти грошових втрат. Що стосується часу вантажоперевезення недорого, воно має швидше другорядний фактор, так як невеликі затримки не мають пагубного впливу на вантаж, якщо правильно підібрано приміщення, справної буде тара і дотримана температура.

Основні види транспортних засобів

Одним з найбільш популярних засобів пересування, яке застосовується для перевезення різних швидкопсувних продуктів, є автомобіль. Маршрут зазвичай прокладається від ділянки виробництва продукції до магазину продажу або до місця його споживання. М’ясні і всі види молочних продуктів транспортуються зазвичай на відносно невеликі відстані, фрукти і всі можливі види овочів при нормальних умовах можуть витримати і більш тривалі відстані.

Для перевезення такої продукції сучасні компанії використовують спеціальні ізотермічні автомобільні вантажівки:

 1. Універсальний – використовується для оперативного транспортування м’яса, молочних продуктів, фруктів, овочів, ліків.
 2. Спеціалізований – для перевезення риби, вин та інших винних основ і матеріалів.

Необхідні документи

Для основної маси перевезень товарів потрібно збирати єдиний пакет документів. Серед основних довідок і необхідних паперів можна відзначити:

 • стандартна транспортна накладна – це основний документ, де вказуються інформаційні дані про транспортний засіб, про водія і вантаж;
 • подорожній лист, який оформляє перевізник;
 • офіційний договір з перевізником, попередньо завірений однією стороною;
 • водійське посвідчення.

Це основні документи, які повинні бути присутніми в обов’язковому порядку при транспортуванні швидкопсувної продукції. Є також певні другорядні папери, необхідність в яких визначається в індивідуальному порядку. Це такі папери, як фактура, свідоцтво про якість, трудовий договір, страховий поліс і санітарна книжка. Наявність всіх необхідних документів не менш важливо, ніж дотримання певних умов. Якщо в процесі транспортування не виявиться потрібної довідки або паперу, то вантаж можуть заарештувати і накласти штраф на транспортну компанію.

Замовити вантажне таксі з кваліфікованими вантажниками та дізнатися ціни у Львові можна на сайті транспортної компанії. Це можна зробити за телефонами або онлайн.

Іван Горгут - Найдосвідченіший вантажник
Іван Горгут
Найдосвідченіший вантажник
Я маю більше 12 років досвіду в організації перевезень та переїздів, як у місті Львів, так і по всій Україні. На моєму рахунку більше 1230 успішних переїздів. Обожнюю свою роботу і писати статті в блозі “УРА! Переїзд”
Цікавить інше запитання?
Знайдіть відповіть серед інших питань, або спитайте особисто.
Послуги перевезення вантажу у Львові від УРА! Переїзд

Цей сайт використовує файли cookies. Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності