Як зробити перевезення роялю у Львові швидким та безпечним?

Рояль – це музичний інструмент, прекрасний і величний. Його звучанням можна насолоджуватись нескінченно довго. Присутність фортепіано дома у місті Львові символізує заможність господарів, а в середині ХІХ століття кожна панянка зобов’язана була вміти грати на цьому музичному інструменті.
Створено: 13 Березня 2023
Оновлено: 25 Квітня 2024
Дізнатись ціни
Замовити переїзд

Як зробити перевезення роялю у Львові швидким та безпечним?

рояль

Рояль – це музичний інструмент, прекрасний і величний. Його звучанням можна насолоджуватись нескінченно довго. Присутність роялю дома у місті Львові символізує заможність господарів, а в середині ХІХ століття кожна панянка зобов’язана була вміти грати на цьому музичному інструменті.

Різниця між піаніно та роялем і їхні класи

Основною різницею музичних інструментів є розташування струн і дека. В роялі вони розміщені горизонтально, в піаніно – вертикально. Також є певні відмінності в звучанні. В роялі воно більш об’ємне, повне та гучне. Основні складові музичного інструменту:

 • корпус;
 • чавунна рама з натягнутими металевими струнами (при ударі молоточком вони утворюють звук);
 • клавіші (приводять в рух молоточки).

Щоб посилити звучання струн, під ними розташована резонансна дека. В залежності від її довжини, роялі діляться на декілька класів:

 • великі концертні – 2,7-3,08м;
 • малі концертні – 2,4-2,5м;
 • салонові – 2,1-2,3м;
 • великі кабінетні – 1,7-1,9м;
 • малі кабінетні – 1,5-1,7м;
 • мініатюрні (міньйони) – до 1,5м.

У мешканців міста Львова в переважній більшості зустрічаються кабінетні роялі. Їх вага становить від 260 до 350 кілограмів, довжина – не більш 2м, ширина – до 1,5м. Серед найбільш розповсюджених марок інструмента виділяють August Forster, Bluthner, Oscar Agthe, Estonia.

Як зробити переїзд роялю безпечним?

Перевезти рояль кабінетного типу власними силами дуже складно. Транспортування габаритного музичного інструменту вимагає ретельної підготовки. Для перевезення необхідно подбати про наявність такого обладнання та матеріалу:

 • возики такелажні – 2;
 • стяжні ремені – 2;
 • ремені для перенесення – 2;
 • упакування для інструмента.

Для перенесення та завантаження роялю у вантажний автомобіль знадобляться послуги чотирьох професійних такелажників. Щоб перевозка роялю на нове місце була безпечною, потрібен бус, призначений для транспортування габаритного вантажу. Кузов такого авто має вміщати до 10м3. Крім того, в ньому має бути відсік для закріплення роялю до нерухомих стін. Щоб зберегти цілісність роялю, краще довірити цю справу спеціалістам мувінгової компанії.

Підготовка до перевезення концертного роялю, або іншого типу музичного інструменту, передбачає деякі підготовчі роботи. В той час, коли рояль знаходиться у горизонтальному стані потрібно демонтувати кришку клавіш і деки, а також педалі. Це дозволить значно зменшити вагу інструменту (до 40кг) та його габарити, щоб винести в отвір дверей.

перевезення роялю  перенесення роялю

Далі потрібно упакувати верхню частку роялю та поставити його у вертикальне положення. Це дозволить відкрутити ніжки інструменту. Щоб унеможливити пошкодження під час перевезення, їх та нижню частину також треба упакувати.

безпечне перевезення роялю

Музичний інструмент в упакуванні розташовується на спеціальній лапці, до якої кріпиться стяжними ременями. Далі всю конструкцію потрібно завантажити на такелажні возики. Це дає можливість швидко та безпечно перевезти рояль.

підготовка роялю до перевезення  послуги вантажників

Важливо, щоб перенесенням роялю займалися спеціалісти-такелажники, які знають, як користуватися ременями. Не менш важливо, щоб вони мали необхідну фізичну підготовку та силу, адже навантаження на кожного з них може бути до 100кг.

переїзд роялю  перенесення роялю в квартиру

транспортування роялю

Після перевезення роялю у Львові на нове місце проводять його розпакування, монтаж ніжок, педалей, кришок клавіш та деки. Спеціалісти не рекомендують розташовувати музичний інструмент біля батарей, інших приладів для обігріву приміщення та вікон. Варто звернути увагу на той факт, що рояль має стояти ідеально рівно по горизонталі. Не менш ніж через три дні треба провести налаштування роялю. Це необхідно зробити, адже після перевезення інструменту досягнути чистого звучання неможливо.

 

Професійний переїзд роялю

траспортування роялю вантажниками

Спеціалізована мувінгова компанія "УРА! Переїзд" надає повний пакет послуг. В нього входять такі роботи:

 • упакування музичного інструменту у вантажні одіяла, пакувальну стрічку (це дозволить уникнути пошкодження роялю під час транспортування його на нове місце);
 • послуги чотирьох такелажників із необхідними ременями;
 • оренда такелажних возиків та лапки;
 • спуск/підйом роялю до 6 поверхів (далі за кожен поверх передбачена доплата – 50 грн.);
 • оренда вантажного автомобіля, призначеного для безпечного перевезення інструменту.

Ціна перевезення роялю по місту Львів складає 3750 гривень.

 

 

Чому треба довірити перевезення роялю професіоналам?

 • Головна вимога до перевезення будь-якого музичного інструменту це 100%-ве збереження його звучання і неушкодженість. А якщо врахувати, що останні, мають чималу вагу і нестандартні розміри, то щоб перевезти рояль у Львові, Вам знадобляться професійні вантажники.
 • Не всі знають, що чим старший інструмент за віком, тим він важчий і більший. Це пов’язано з тим, що раніше при виробництві особлива увага приділялася чистоті звучання і елементам декору. Інструмент створювався для просторих залів і ніхто не розраховував на те, що згодом він буде «втиснутий» в маленьку міську квартиру, та й ще на 10-тому поверсі.
 • Рояль, сам по собі важкий інструмент, а деякі моделі і взагалі оснащені чавунними рамами, що додає їм ваги. Враховуючи важкість конструкції, не може бути й мови про те, щоб впустити інструмент, вдарити чи тягнути сходами. Це неодмінно призведе і до зовнішнього, і до внутрішнього пошкодження.

Недаремно кажуть, що кожен повинен займатися своєю справою – музикант грати, а перевозити музичний інструмент - спеціаліст мувінгової компанії.

Для професійних вантажників не має значення з 12-го чи 1-го поверху треба знести інструмент, адже вони володіють не тільки досвідом, а й спеціальним оснащенням, яке дозволяє переміщати негабаритний вантаж, по сходах в т.ч.

Ознайомитися із фото-звітом як такелажники компанії “УРА! Переїзд” проводять перевезення роялю у Львові можна за посиланням - тут.

Переїзд роялю на нове місце це важка і клопітка робота, дозвольте професіоналам зробити все за вас. Вам залишиться тільки насолоджуватися його звучанням.

Іван Горгут - Найдосвідченіший вантажник
Іван Горгут
Найдосвідченіший вантажник
Я маю більше 12 років досвіду в організації перевезень та переїздів, як у місті Львів, так і по всій Україні. На моєму рахунку більше 1230 успішних переїздів. Обожнюю свою роботу і писати статті в блозі “УРА! Переїзд”
Цікавить інше запитання?
Знайдіть відповіть серед інших питань, або спитайте особисто.
Послуги перевезення вантажу у Львові від УРА! Переїзд

Цей сайт використовує файли cookies. Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності